Výzkum a výstupy projektu

Analýza fokusních skupin s dospělými

" Z hlediska komunikace a chování žáků a studentů na sociálních sítích, či na internetu obecně je klíčové to, jak vzdělavatelé vnímají prostředí sítě. V první řadě je třeba říci, že si vzdělavatelé uvědomují, že neví, případně nerozumí tomu, jak mladí lidé vnímají sociální sítě, jak se na nich orientují a jak v jejich rámci komunikují. "

Stáhnout PDF

Analýza fokusních skupin se studenty a žáky

Žáci se shodli na tom, že v současné době jim připadá důležité být informovaný a udržovat se v  obraze o aktuálním dění. Tento stav většina účastníků popisovala jako zcela samozřejmý. „Celkově jde jako nějakej politickej stav, co vládne ve světě, v naší zemi apod. Tak mám tendenci si dohledávat věci, jak to doopravdy je prostě. Co, kdo přikrášlil a podobně. Protože je takový blbý být neinformovanej”

Stáhnout PDF

Strategic paper

Závěrečná zpráva našeho projektu se věnuje mladým lidem v digitálním světě a tomu, jak se ve vzdělávání proměňuje role učitele. Nejdůležitější výsledky všech těchto procesů jsou v tomto pojednání zpracované do podoby SWOT analýzy. Zpráva následně naznačuje další strategické kroky s cílem rozvoje demokratických kompetencí v digitálním světě.

Stáhnout PDF

Plakát ke stažení

 

plakat_competences